10-10-2022 15:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Lanús Res. | 1 : 0 | Estudiantes La Plata Res |
10-10-2022 15:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Independiente Res. | T : T | Tigre Res. |
10-10-2022 14:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Vélez Sársfield Res. | 2 : 0 | San Lorenzo Res. |
10-10-2022 01:40 | Clausura | | Finished | Футбол | Atlético Bucaramanga | 0 : 1 | Junior |
10-10-2022 00:30 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Patronato | 0 : 1 | River Plate |
10-10-2022 00:00 | South | | Finished | Футбол | Liniers Bahía Blanca | 0 : 2 | Sportivo Desamparados |
09-10-2022 23:35 | Clausura | | Finished | Футбол | Deportivo Cali | T : T | América de Cali |
09-10-2022 22:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Boca Juniors | 2 : 1 | Aldosivi |
09-10-2022 22:00 | North | | Finished | Футбол | Central Norte | T : T | Douglas Haig |
09-10-2022 21:30 | Clausura | | Finished | Футбол | Atlético Nacional | T : T | Águilas Doradas |
09-10-2022 21:00 | South | | Finished | Футбол | Sportivo Peñarol | 4 : 1 | Ciudad de Bolívar |
09-10-2022 20:30 | South | | Finished | Футбол | Ferro Carril Oeste LP | 2 : 4 | Villa Mitre |
09-10-2022 20:30 | North | | Finished | Футбол | San Martín Formosa | T : T | Sarmiento Resistencia |
09-10-2022 20:00 | South | | Finished | Футбол | Argentino Monte Maíz | 0 : 6 | Estudiantes de San Luis |
09-10-2022 20:00 | North | | Finished | Футбол | Gimnasia y Tiro | 3 : 0 | Gimnasia Concepción |
09-10-2022 20:00 | North | | Finished | Футбол | Sportivo Las Parejas | T : T | Boca Unidos |
09-10-2022 20:00 | North | | Finished | Футбол | Def. de Pronunciamiento | 1 : 7 | Sportivo Belgrano |
09-10-2022 19:30 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Banfield | 0 : 2 | Gimnasia La Plata |
09-10-2022 19:30 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Talleres de Córdoba | 3 : 1 | Godoy Cruz |
09-10-2022 19:30 | Promotion Play-offs - 1st Round | | Finished | Футбол | Colegiales | 1 : 2 | Acassuso |
09-10-2022 19:30 | Clausura | | Finished | Футбол | Berazategui | 3 : 1 | Luján |
09-10-2022 19:30 | Clausura | | Finished | Футбол | San Martín Burzaco | T : T | Atlas |
09-10-2022 19:30 | Clausura | | Finished | Футбол | El Porvenir | T : T | Excursionistas |
09-10-2022 19:30 | Clausura | | Finished | Футбол | Sportivo Italiano | 3 : 0 | Midland |
09-10-2022 19:30 | South | | Finished | Футбол | Sol de Mayo | 2 : 1 | Olimpo |
09-10-2022 17:40 | Regular Season | | Finished | Футбол | Guillermo Brown | 0 : 2 | Belgrano |
09-10-2022 17:10 | Regular Season | | Finished | Футбол | Defensores de Belgrano | 2 : 4 | Gimnasia Jujuy |
09-10-2022 17:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Tigre | 2 : 1 | Independiente |
09-10-2022 14:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Sarmiento Res. | 1 : 0 | Barracas Central Res. |
09-10-2022 14:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Newell's Old Boys Res. | T : T | Central Córdoba SdE Res. |
09-10-2022 02:00 | Clausura | | Finished | Футбол | Deportivo Pasto | 2 : 1 | Deportes Tolima |
09-10-2022 01:10 | Promotion Play-offs - 1st Round | | Finished | Футбол | Ituzaingó | 0 : 1 | Fénix |
09-10-2022 00:30 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Platense | 1 : 2 | Colón |
08-10-2022 23:00 | North | | Finished | Футбол | Atlético Paraná | 3 : 4 | Juventud Unida G. |
08-10-2022 22:15 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Unión | 1 : 0 | Arsenal |
08-10-2022 21:00 | North | | Finished | Футбол | Crucero del Norte | 3 : 2 | Juventud Antoniana |
08-10-2022 20:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | San Lorenzo | 1 : 0 | Vélez Sarsfield |
08-10-2022 20:00 | Clausura | | Finished | Футбол | Cortuluá | 0 : 1 | Once Caldas |
08-10-2022 19:30 | Promotion Play-offs - 1st Round | | Finished | Футбол | Cañuelas | 0 : 1 | Defensores Unidos |
08-10-2022 19:30 | Clausura | | Finished | Футбол | General Lamadrid | 1 : 2 | Victoriano Arenas |
08-10-2022 19:30 | Clausura | | Finished | Футбол | Central Córdoba | 1 : 3 | Deportivo Español |
08-10-2022 19:10 | Promotion Play-offs - 1st Round | | Finished | Футбол | Villa San Carlos | 1 : 0 | Talleres Remedios |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | Chacarita Juniors | T : T | Villa Dálmine |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | Brown de Adrogué | T : T | Almirante Brown |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | San Martín San Juan | 2 : 1 | San Telmo |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | Estudiantes Caseros | 2 : 0 | All Boys |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | Quilmes | 1 : 0 | Deportivo Maipú |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | Agropecuario | T : T | Deportivo Morón |
08-10-2022 19:00 | Regular Season | | Finished | Футбол | Atlético Rafaela | 0 : 2 | Deportivo Riestra |
08-10-2022 17:00 | 2nd Phase | | Finished | Футбол | Barracas Central | T : T | Sarmiento |